Moja opinia o autobusie testowanym – Mercedes eCitaro G #1300

Chciałbym dzisiaj podzielić się moją opinią na temat nowego autobusu testowanego przez MPK Poznań – Mercedesa eCitaro G. Jest to elektryczny autobus, który może być przyszłością transportu miejskiego!

Mercedes eCitaro G #1300 - Fot. Krystian Andrzejewski
Mercedes eCitaro G #1300 – Fot. Krystian Andrzejewski


Miałem okazję zobaczyć ten autobus na ulicach Poznania i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jego wyglądu. Jestem również bardzo zadowolony z faktu, że autobus ten jest w pełni elektryczny, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska i pomaga w redukcji emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Co więcej, cicha praca silnika elektrycznego sprawia, że jazda tym autobusem jest bardzo komfortowa i nie hałaśliwa.

Autobus wyposażony jest w asystenta skrętu oraz aktywnego asystenta hamowania. Zastosowane rozwiązania ograniczają ryzyko kolizji: system ostrzega przed niebezpieczeństwem zderzenia, a w przypadku poważnego zagrożenia automatycznie inicjuje hamowanie. Autobus jest również wyposażony w aktywne zawieszenie, które kompensuje dużą masę pojazdu, co poprawia bezpieczeństwo i komfort prowadzenia.


Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że Mercedes eCitaro G to doskonały przykład nowoczesnego i ekologicznego transportu publicznego. Jestem bardzo zadowolony, że MPK Poznań przetestowuje ten autobus i mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy więcej takich pojazdów na ulicach miasta.

Pulpit Mercedesa eCitaro G #1300
Pulpit Mercedesa eCitaro G #1300

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *